I Zlot Morsów w Szamocinie

W niedzielę, 07 marca 2021 roku na plaży miejskiej przy jeziorze „Siekiera” w Szamocinie odbył się I Zlot Morsów Powiatu Chodzieskiego. Organizatorami oraz sponsorami byli:
Powiat Chodzieski, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin, Polarni Szamocin, Szamociński Ośrodek Kultury, Kluby morsów z powiatu chodzieskiego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Chodzieży, Ośrodek Szkoleń i Bezpieczeństwa – S.M. Jarosz, Ochotnicza Straż Pożarna z Szamocina, Ratownictwo – Marek Łabiszak, SPINA – Fizjoterapia, masaż, Bembnista –transport, Imperium – Dariusz Bieniek.
W pierwszym zlocie uczestniczyło ok. 230 morsów tj. z klubów: Polarni Szamocin, Lodołamacze Margonin, Lodożercy Chodzież oraz grupa morsów nie zrzeszonych. Pomysłodawcą I zlotu był wicestarosta Mariusz Witczuk.
W niedzielę pogoda nie była przychylna dla uczestników, wiatr wiał i było dość nie przyjemnie. Ale dla naszych morsów to żaden problem. Wszyscy weszli z uśmiechem do wody i dobrze się tego dnia bawili. W programie po otwarciu zlotu, powitaniu klubów i gości, nastąpiło wciągnięcie flagi I Zlotu Morsów Powiatu Chodzieskiego i flagi Polarnych Szamocin przy hejnale Szamocina skomponowanego przez Adama Sławińskiego.
Następnie przez organizatorów zostały wręczone certyfikaty dla klubów oraz upominki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika wśród pań i panów. Specjalne wyróżnienie od Burmistrza MiG Szamocin i dyrektora SZOK otrzymała pani Hanna Kryger za zaangażowanie jak również podziękowanie dla całego klubu Polarnych Szamocin za pomoc przy organizacji zlotu w Szamocinie. Natomiast wicestarosta Mariusz Witczuk otrzymał siekierkę za pomysł zorganizowania wydarzenia.  Po wyróżnieniach wspólne zdjęcie i czas na rozgrzewkę, którą prowadziła pani Karolina Derwich. Dalej wejście do wody i wspólna zabawa w wodzie do ok. 15 minut. Przy wyjściu każdy uczestnik odbierał torebkę z upominkami. Po przebraniu czas na poczęstunek czyli grochówka z wkładką, herbata, kawa i ciasto. Cześć morsów już opuszczała teren plaży, natomiast twardziele uczestniczyli w konkurencjach zorganizowanych przez każdy klub z powiatu chodzieskiego.  Wszyscy uczestnicy zlotu przyczynili się do zebrania i przekazania  daru pieniężnego dla Waldka „Pyry” z Szamocina w kwocie 2 360 zł. Kwota została wpłacona na Fundację Słoneczko ze Złotowa dla naszego mieszkańca.
Podziękowania dla wszystkich uczestników, służb mundurowych, sponsorów i publiczności, która dopingowała naszych morsów. Specjalne podziękowania dla całej załogi Polarnych Szamocin za pomoc techniczną i wspólną integrację w czasie całej imprezy. Wszystkim klubom za uczestnictwo i przygotowanie słodkości. Dodajmy, iż w czasie pandemii wejścia na plaży były oddzielone osobno dla uczestników, publiczności i dla służb mundurowych. Każda osoba wchodząca na teren plaży musiała zdezynfekować ręce, mieć maseczkę na twarzy. Morsów również obowiązywał ten reżim sanitarny za wyjątkiem wejścia do wody i spożywanego posiłku. Do zobaczenia za rok.

IMG_109.jpg IMG_113.jpg IMG_114.jpg

IMG_116.jpg IMG_127.jpg IMG_14.jpg

IMG_146.jpg IMG_24.jpg IMG_29.jpg

IMG_33.jpg IMG_35.jpg IMG_37.jpg

IMG_44.jpg IMG_46.jpg IMG_47.jpg

IMG_5.jpg IMG_65.jpg IMG_95.jpg

P1030332.jpg P1030338.jpg P1030347.jpg

P1030501.jpg P1030522.jpg P1030545.jpg

P1030553.jpg P1030578.jpg P1030586.jpg